Skup aut Toruń

Skupujemy również autobusy – wszystko bez zbędnych formalności 

Tel: 692 443 443

Każdy model

każdy stan

każdy rocznik

Każdy rocznik auta  Toruń

Każdy posiadacz samochodu prędzej czy później musi się go pozbyć. Wiekowe auto zaczyna w pewnym momencie generować wyłącznie koszty, przychodzi też taki moment, że właściciel samochodu, umęczony codziennymi problemami z autem marzy tylko o tym, by to zakończyć. Auta chcemy się również pozbyć wtedy, gdy planujemy nabyć następne, bez względu na to w jakim stanie jest to stare. Sposobów na pozbycie się starego samochodu jest kilka, niektóre z nich wymagają starań inne są tylko problemem logistycznym

Co skupujemy w naszym skup aut?

Działalność gospodarcza w postaci prowadzenia skupu aut pojawiła się na naszym rynku motoryzacyjnych mniej więcej od 2005 r. To wtedy sprzyjające prywatnemu importowi samochodów używanych przepisy spowodowały wysyp mniejszych lub większych skupów samochodowych. Aktualnie ich ilość jest zdecydowanie mniejsza i utrzymuje się na podobnym poziomie. Cały czas jednak jest to dochodowa gałąź gospodarki, z nieustannym przepływem klienteli.

Skup aut  w Toruniu– profesjonalny skup samochodów kupuje samochody każdej marki oraz każdego rodzaju, następnie kwalifikuje je do dalszej odsprzedaży, przede wszystkim w zależności od rocznika auta. Profesjonalne skupy posiadające odpowiednie warunki logistyczne decydują się często również na skup aut luksusowych. Toruń skup aut skupuje samochody całkowicie sprawne, ale też uszkodzone. Przedmiotem skupu są również auta po wypadkach czy też pojazdy z wadami mechanicznymi lub estetycznymi. W przypadku aut luksusowych kryteria skupu stosowane przez firmy opierają się na wieku aut, popularności marki i oczywiście wyglądu. Samochody luksusowe zawsze trudniej sprzedać, dlatego muszą one spełniać określone wymagania, by znaleźć nabywcę.

Skup samochodów Toruń to też miejsce, gdzie w wygodny sposób można pozbyć się samochodu powypadkowego. Takie auto nie zawsze opłaca się naprawiać, nie zawsze też wymaga ono natychmiastowego złomowania. Dlatego skup samochodów to miejsce, gdzie można sprzedać auto powypadkowe, choćby za niewielką kwotę, a skup dalej je wykorzystuje, by sprzedawać jego części. Im młodsze jest takie auto tym lepszy interes robi właściciel pojazdu. Skupy aut zwykle kupują auta niezbyt popularne, auta luksusowe oraz takie, które pochodzą z limitowanych edycji. Decyzja o przyjęciu samochodu do skupu zależy zawsze od możliwości dalszej go odsprzedaży w całości lub na części.

Rynek motoryzacyjny i duża konkurencja wśród skupów aut wymaga od właścicieli prowadzenia swojej firmy w sposób aktywny, na samodzielnych poszukiwaniach potencjalnych klientów. To dlatego bardzo często widać w miastach, na parkingach auta z umieszczoną za wycieraczkami ulotką informującą o możliwości sprzedaży samochodu w skupie aut.

Jak działa skup aut w miejscowości Toruń?

Zwykle skup aut wypracowuje sobie własne zasady regulujące cały proces skupu pojazdów. Główne punkty tego procesu to: wstępna wycena, wycena na podstawie szczegółowego oglądu oraz usługa kupna/sprzedaży. Prężne i doskonale funkcjonujące firmy zwykle w swojej ofercie posiadają usługę darmowej wyceny auta. Pierwsze podejście do wyceny dokonuje się internetowo a dopiero później na podstawie już szczegółowych oględzin wykonanych przez rzeczoznawcę w trakcie przekazywania pojazdu do skupu.

Może się tak zdarzyć, że wycena samochodu dokonywana przez internet okaże się błędna lub nadmiernie optymistyczna. To dlatego wartość ostateczną pojazdu buduje się na podstawie oględzin wykonanych w miejscu skupu. Błędna ocena dokonywana przez internet może być niewystarczająca choćby z uwagi na ukrycie informacji przez sprzedającego np.: o wcześniejszych kolizjach czy poważniejszych usterkach. W takich sytuacjach każda firma skupująca auta zastrzega sobie unieważnienie pierwszej wyceny opartej wyłącznie na przekazanej treści lub zmiany kwoty wyceny opartej na negocjacjach z klientem.

Skup aut Toruń tak jak wiele innych skupów świadczy usługę opartą o wycenę pojazdu u klienta, czy też w miejscu przechowywania pojazdu. W takim przypadku przedstawiciel firmy podpisuje umowę kupna/sprzedaży auta u klienta i zabiera przedmiot umowy, używany samochód klienta.

TORUŃ SKUP AUT – OD RĘKI

Złomowanie i skup aut Toruń

Jedną z podstawowych form działalności skupu aut jest skup samochodów na złom oraz samo złomowanie samochodów. Aby firma mogła wykonywać taką usługę musi posiadać licencję i stać się oficjalną Stację Demontażu Pojazdów. Takich licencji udziela właściwy dla regionu wojewoda. Tylko licencja sprawia, że skup aut złomuje samochody legalnie i zgodnie z polskim prawem. Dlatego każda osoba korzystająca z usługi skupu aut powinna, w trosce o środowisko naturalne, sprawdzić, czy współpracuje ze stacją licencjonowaną. Złomowaniu każdego samochodu towarzyszą czynności, mające na celu choćby unieważnienie dokumentu rejestracyjnego auta czy likwidację książeczki pojazdu. Tylko formalne zakończenie całego procesu gwarantuje klientowi bezpieczeństwo usługi. W przeciwnym razie może on zostać narażony choćby na użycie jego auta do przestępstwa, czy może on zostać zobligowany do opłaty kosztów OC.

Skup aut Toruń zajmujący się również złomowaniem aut gwarantuje użycie profesjonalnych maszyn tnąco-prasujących, które potrafią w ciągu jednej godziny sprasować 10-15 ton. Przed każdym złomowaniem następuje rozbiór samochodu na podstawowe elementy. Części metalowe oddaje się do hut, opony dostarczają paliwa alternatywnego w cementowniach albo poddaje się je procesowi sproszkowania i na dalszym etapie stosuje proszek do asfaltowania dróg. Wszelkie substancje eksploatacyjne niebezpieczne dla środowiska wysyła się natomiast do rafinerii, gdzie zostają wykorzystane jako półfabrykaty do produkcji choćby mat przygłuszających. 

Każdy klient oddający swoje auto do skupu aut może być spokojny, że w przypadku, gdy jakakolwiek część auta nadaje się do regeneracji, naprawy, odnowy – zostanie to wykonane i dana część znajdzie drugie życie jako ważne akcesoria samochodowe w autach używanych. Dopiero, gdy auto w skupie aut zostanie rozebrane na części a każda cześć znajdzie nowe przeznaczenie, szkielet samochodu zostaje poddany zgnieceniu i zamieniony na złom, który również przeznaczony zostaje do dalszej eksploatacji w hutach i wykorzystany do dalszej produkcji stali. 

 

 

 

Masz pytania ? Napisz do nas